| alexfab33 a întrebat:

Banii care sunt trimisi acasa de catre romanii care muncesc in strainatate afecteaza economia tarii? In ce sens?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca se cumpara de la magazine romanesti ajuta. Daca cumperi de la cele straine nu prea. Foarte multe au datorii la stat si nu le recupereaza nimeni, apoi dau faliment si gata. http://www.digi24.ro/......+stabilite

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai normal ca afecteaza economia tarii, ca majoritatea sunt cheltuiti in tara

| WaterDrop a răspuns:

Se varsa in conturile marilor magazine prin cumparaturile care le fac, magazine care la randul lor platesc taxe la stat.