| anonim_4396 a întrebat:

am 16 ani si de anul viitor as vrea sa ma angajej la o pensiune din zona. stie cineva daca ma primeste fara scoala in acest domeniu (app as vrea ospatar sau ajutor in bucatarie)?

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Te pot angaja daca au nevoie de personal, vei invata" la locul de munca" ce ai de facut. Daca te descurci in gospodaria proprie sunt convinsa ce-ti vei gasi locul si la pensiunea despre care vorbesti si ca vei face fata cerintelor. Bafta!

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Poate pentru facut curatenie.

| IonutH98 a răspuns:

Depinde de pensiune....sunt unele care te primesc dar mai rar gasesti pentru ca se cauta experienta, eu acum fac scoala in acest domeniu si cand am facut pratica(intr-a 9-a) multe restaurante m-au respins pe motiv ca nu ma experienta si sunt la inceput straight face