| Alina_Anghelescu_1989 a întrebat:

As avea si eu o intrebare:stiti cumva daca as putea face rost de 3000 de euro in maxim o luna de zile si cum? este foarte urgent de acesti bani depind foarte mult.sunt pe cale de a pierde garsoniera pe care am luat-o in rate.au crescut foarte mult ratele si nu am mai putut plati tot.plateam cat aveam pe luna.Multumesc frumos.

16 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu poti negocia cu ei?
Sau sa vinzi tu garsoniera si sa le platesti datoria, in ultima instanta, ca sa nu ti-o vanda ei sub pretul pietei.

| Alina_Anghelescu_1989 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Garsoniera eu cand am luat-o prin prima casa a fost 42000 euro.problema ca mie mi-a scazut f.mult salariu de aia am ramas in urma.acum sincer nu imi mai iau banii pe ea si daca o vand raman si cu datorie si fara casa.ca sa ajung iar la chirie si rata la banca nu stiu daca as face fata.am incercat sa negociez le-am spus ca mi-a scazut salariu dar am primit doar raspunsuri negative.voi incerca sa vorbesc cu un avocat poate ma va ajuta cu o ideea.

| TOOL a răspuns:

Buna, pai ai putea face un imprumut bancar, sau sa imprumuti acei bani de la un prieten foarte bun.

| Alina_Anghelescu_1989 explică (pentru TOOL):

Imprumutul bancar cade din start pentru ca eu banii pentru garsoniera au fost luati din banca.sunt in biroul de credite.nenorociti oameni cu dobanzile lor. face omu sa piarda in cateva luni ce castiga cu anii sad

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Alina_Anghelescu_1989):

In ce moneda ai luat creditul pentru garsoniera?

| Alina_Anghelescu_1989 explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Euro... stiu cea mai mare prostie.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Alina_Anghelescu_1989):

Cin' te-a pus? Nu era evident ca euro va creste in comparatie cu leul, nicicecum invers? Asta e acum
Mai ''destepti'' sunt aia care au facut credite in franci elvetieni. Aia sunt morti. Asa ca priveste partea buna, se putea si mai rau.

| Alina_Anghelescu_1989 explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Nevoia m-a pus.decat sa platesc chirie sa fac curu mare la altii am preferat sa platesc pentru mine.asa am crezut eu ca e mai bine.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Alina_Anghelescu_1989):

Nu asta e problema ci moneda in care ai ales sa-ti faci creditul. Daca faceai un credit in lei acum nu mai discutam pe tema asta.

| Alina_Anghelescu_1989 explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Stiu asta sunt constienta... dar nu aveam de unde sa stiu ca va creste atat si imi va scadea si mie salariu cu aproape 50%.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Alina_Anghelescu_1989):

De scaderea salariului nu aveai cum sa-ti dai seama, foarte putini sunt cei care au anticipat criza economica. Faptul ca leul se va devaloriza pe zi ce trece era la mintea cocosului. In continuare valutele vor creste si leul va scadea (asta asa, ca o previziune a mea pe termen lung). Romania a avut, are si va avea o economie artificiala.

| CosminComan75 a răspuns:

Imprumuta!

| Alina_Anghelescu_1989 explică (pentru CosminComan75):

De la banca nu am cum pentru ca am imprumut pentru garsoniera care nu am putut plati la timp deci sunt in biroul de credite

| Sebi200000 a răspuns:

Provident! Raspunsul este Provident.

| mihaineacsu a răspuns:

Iti recomand o investitie in active financiare

Daca vrei sa afli ceva mai multe, astept un mesaj din partea ta