| French a întrebat:

Buna as vrea sa stiu cat poti castiga daca ai farmacie in Bucuresti?(dau fundita)

Răspuns Câştigător
| mirea25 a răspuns:

Am o prietena care este farmacista și primește în jur de 35 de milioane pe lună, dar problema mare este ca muncește la o farmacie Non-stop. Dacă te duci la o farmacie normală cred ca primești cam 20 de milioane sau chiar mai puțin. Dacă te referi să fi patronul unei farmacii cred ca poți câștiga ceva bănuți dar... ai concurență și este greu. Poți da faliment dacă nu ești atent și practic îți risipești banii.

1 răspuns:
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

In mod clar, ca si pe alte industrii, ca sa rezisti in industria farmaceutica si pe piata farmaceutica trebuie sa vii cu preturi concurente, trebuie sa concurezi cu ceilalti competitori aflati pe acelasi segment cu tine, sa vii cu oferte imbatabile, dar totusi adevarate, nu facaturi. Sa aduci in Romania produse pe care ceilalti nu le-au importat inca si asa mai departe. Si sa nu uit, este bine sa fii extins cu farmacia in mai multe locatii. Conform unor date de pe internet, Sensiblu are peste 400 de unitati, farmacia Dona 275 si Help net 175. Cu cat esti mai vazut cu atat poti avea mai mult profit. Probabil nu exista o suma fixa pentru cat vei castiga daca detii o farmacie. Cred ca depinde de multi factori, dintre care unii pe care ti i-am spus mai sus.