| Ella_Elena_1974_5rma a întrebat:

Buna!
As vrea sa stiu si eu daca pot retrage o declaratie de la politie sau sa o schimb. Eu am varsta de 17 ani si am fost martora la o bataie intre 3 adulti si un minor ..astept raspunsurii multumesc!

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la politie si vorbesti cu agentul de cercetare impreuna cu un parinte.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai facut declaratie mincinoasa la Politie, poti sa primesti amenda, sau chiar sa faci puscarie!

| TrăieşteClipa a răspuns:

Trebuia sa spui adevarul din prima.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Ai mintit atunci, sau ai fost amenintata?
Oricum, orice vrei sa faci, trebuie sa fii insotita de parinti; esti minora.