| Den30 a întrebat:

Cum poate face bani un copil de 13-14 ani?
Adica.da, da."Traieste-ti copilaria" dar fac asta. Doar ca vara asta [in august] merg in tabara si as vrea sa-mi mai cumpar niste chestii cu toate ca si ai mei mi-au cumparat multe lucruri.
Doar ca pur si simplu as vrea sa am banii mei >:
p.s: am o camera foto destul de buna si imi place sa fac poze... oare cineva ar platii pentru asta?

8 răspunsuri:
| Xpressurself a răspuns:

Participa la concursuri. nu stiu daca la o olimpiada se dau si bani dar te poti interesa.
sa faci poze este cam greu daca nu ai un mic studio foto. adica trebuie sa vii cu o idee geniala ca sa iti iasa ceva. sunt multi fotografi cu experienta, tu faci poze intr-adevar dar nu ai experienta.
de ce nu vorbesti cu ai tai sa descoperiti impreuna ce calitati ai si cum le poti fructifica. de ce nu crezi ca parintii te pot ajuta.

| Den30 explică (pentru Xpressurself):

Ba cred ca parintii ma pot ajuta. Pentru ca o fac. Doar ca acum vreau sa iau niste lucruri pe care ai mei le considere "nefolositoare".

| Xpressurself a răspuns (pentru Den30):

Tot la ei ajungi. doar daca nu confectionezi ceva acasa si sa le vinzi le scoala sau pe fb. bratari si alte chestii la care te pricepi.

| Den30 explică (pentru Xpressurself):

Multumesc de idee! smug

| j1NNNx a răspuns:

Cere-ti alocatia, sau fa sedinte foto sau apucate de stream (daca stii sa joci jocuri) -> baietii generosi doneaza multi bani pentru gamerite laughing

| DjNick112 a răspuns:

Salut! Stiu o metoda mai buna pentru a face bani, este vorba de un joc, probabil multi ati auzit de el, se numeste Market Glory, poti castiga multi bani, uitati dovada https://www.youtube.com/watch?v=L8ebavFoS8k (aceasta este doar o dovada ca banii ajung in cont, deci poti castiga si mai mult, chiar si mii de euro, intra in link-ul de inregistrare si vezi la top venituri)
Nu stii de unde sa incepi, cum sa faci bani din acest joc? M-am gandit si la asta, sunt tutoriale pe youtube, daca nu gasesti iti dau eu dupa ce te inregistrezi.
Link-ul de inregistrae este aici:
http://www.marketglory.com/strategygame/DjNick112

| Ohaithar a răspuns:

Ar plăti, dar trebuie să fac niște poze foarte bune să faci bani pentru ele. Întreabă rude, vecini dacă au nevoie de ajutor cu ceva, și zici că o faci contracost.

| Ionela_Mihaela_1997 a răspuns:

Eu iti sugerez sa faci sedinte foto pentru anumite persoane pretul il pui cum vrei tu