| Oana04 a întrebat:

Cum pot face bani la 14 ani? Pot munci ceva?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Varsta minima de anagajare e 16 ani si atunci pentru cafenele sau promoter pentru diferite produse, entertainer pentru copii.

| RAY a răspuns:

Poate la pliante desi nu recomand, inca esti mica e bine sa fi harnica dar mai bine invata o meserie

| Anonimuserr a răspuns:

La 14 ani stai la mâna părinților. Conform legii minorii nu au voiesă muncească. Cine vrea așa să ajute,, la negru" e problema fiecăruia pentru a fi remunerat, evident nu va avea vechime. De la 16 ani îți poți scoate carte de muncă sau cum e acum poți avea contract de colaborare și nu ai voie noaptea. Dar cel mai bine e să-ți vezi de carte și la 18 ani să te angajezi neapărat dacă vrei cu ardoare.

| Bigabi99 a răspuns:

Ai putea sa faci bani online cu un site PTC adica esti platit sa vezi reclame pentru ca e un job fara varsta :).
Daca te uiti la acest videoclip iti explic cum se face si poti castiga si pana la 50 sau 60 de dolari pe zi fara efort si fara sa pierzi timp...ai nevoie doar de putina rabdare si 10 minute pe zi. https://www.youtube.com/watch?v=rDbhWp-QanE Funda?

| Sadovoi_Andreana_1996 a răspuns:

Daca te gindesti logic nu poti munci, insa ai putea munci la firma tatalui tau sau a mamei tale

| Ale2121 a răspuns:

Poți face economii, nu ai unde sa muncești, ești minor