| anonim_4396 a întrebat:

cum se trimit bani prin Western Union? daca vrea sa imi trimita cineva.mie ce imi trebuie? sau ce detalii ii dau? doar numele si tara? Ms

5 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Pentru a scoate banii primiti prin Western Union ai nevoie de buletin si trebuie sa cunosti: numele expeditorului, suma trimisa, tara de unde au fos trimisi si acel cod de 10 cifre.

| adrianadi97 a răspuns:

-Suma maximă care poate fi trimisă este de 10.000 USD
-La urmatoarele banci:
Banca Românească
- Banca Transilvania
- locaţiile Bancpost
- Raiffeisen Bank S.A.
- Angelo Costa România
- Banca Comerciala Carpatica
-Expeditorii trebuie să aibă peste 18 ani si să deţină act de identitate valid.

| nicolas25ianis a răspuns:

Din cate stiu eu trebuie sa te duci cu buletinul ca sa ridici banii, cat de trimis este usor te duci si intrebi la ceserie trebuie sa ai banii in rest te ajuta ei comisioanele sunt destul de mari, ideea e sa fie numele scris corect

| anonim_4396 explică (pentru nicolas25ianis):

Dar persoanei care vrea sa imi trimita banii ce detalii trebuie sa ii dau despre mine? nu trebuie adresa nu? trebuie sa am deschis vreun cont ceva? mersi

| nicolas25ianis a răspuns (pentru anonim_4396):

Vb pe mess ca aici nu prea intru... lyonlyonm