| Popovici_Dyana_1991 a întrebat:

Buna,de cateva zile am vazut un anunt in germania unde angaja ambalatori la ursuletii,dulciuri, sere etc cu sediu in arad pe mihai eminescu. Mi sa cerut sa ma duc sa imi depun dosarul acolo faza e ca mi se pare prea frumos sa fie adevarat. Adika munca de 8 ore pe zi 5 zile pe saptamana cu un salariu de 1600 euro. Stie cineva daca e tzeapa? Totusi nu vreau sa ma arunc singura cu capul in gard

3 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Cine stie daca este teapa? nimeni.depinde ce firma este, si te poti duce sa vezi, sa aiba acreditare de la ministerul muncii.cauti firma pe google.

| KodrutZ a răspuns:

Salariul ala e brut cumva? Chiar daca nu e brut, depinde ce clauze ai in contract si ce chestii ascunse mai exista (de exemplu 1600 sa fie maximul cu o norma imposibil de realizat, orele suplimentare sa nu fie platite, cazare si masa sa fii obligata sa ti le asigure firma care te trimite sau interpusi de-ai lor si sa dai o gramada, etc).

| Popovici_Dyana_1991 explică:

Mi sa zis ca salariu este 1600 euro si orele suplimentare sunt platite nu se include in salariu. Doar asigurarea medicala si cazarea le platesc la sfarsitul contractului. Si acum la inceput trebuie sa platesc transportul si masa.