| UserDG a întrebat:

Bună seara! Am o problema. Dețin o clădire pr care am inchiriat - o ( este în Romania). Acolo chiriașul a făcut un bar/club de noapte. Din câte se pare, dansatoarele angajate în bar au practicat prostituția având contacte sexuale cu clienții. Patronul clubului știe de toate astea, ba chiar el era "pestele". Politia a aflat și i-a arestat pe indivizi însă nu sunt definitiv, se așteaptă hotărârea judecătorească. Din păcate, aceștia M-au băgat și pe mine în problema lor spunând ca sunt implicat deși eu nici măcar nu știam ce se petrece.
Oare îmi pot face ceva? Cum pot dovedi ca sunt implicat dacă nu sunt? Sau cum ar putea dovedi dacă as fii? Mi se pare o prostie sa fii acuzat pe nedrept. Va rog sa mă ajutați. Scuzați categoria

Răspuns Câştigător
| addyC a răspuns:

In principiu daca nu stiai despre treaba asta nu ar trebui sa ai probleme.
Orice acuzatie trebuie probata in instanta, iar sarcina probei revine acuzarii. Tu nu trebuie sa iti dovedesti nevinovatia.

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Asta chiar este o problema delicata. Eu nu sunt in masura sa te lamuresc, dar te pot sfatui sa pui aceasta intrebare maine de preferat in categoria "Legislatie, Politic & Social". Acolo am observat ca exista cativa baieti specializati pe asemenea probleme. In categoria respectiva cred ca te vor observa mai usor. Cred ca vei avea mai multe sanse sa gasesti explicatii. In fine, eu iti doresc sa o scoti la capat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o problema complicata. In cel mai bun caz ia-ti un avocat bun care stie ce face!

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, dupa cum a spus si AdrianFederer este o problema delicata si doar un avocat e in masura sa te ajute. Te poti adresa cu o intrebare aici : http://avocatro.net/forum
sau aici http://www.avocatnet.ro/
In plus trebuie sa-ti iei un avocat neaparat pentru a fi pregatit dinainte.

| Nail_Rusty_1992 a răspuns:

Daca nu au dovezi, nu prea au ce sa iti faca