Întrebare recomandată | Quicley a întrebat:

stiti ceva joburi part time in Bucuresti? Sunt clasa a 12-a dar inca nu am implinit 18 ani. Multumesc anticipat big grin

Răspuns Câştigător
| MotanAndrei a răspuns:

Nu te v-a angaja nimeni pana ce nu ai implinit 18 ani. Am incercat si eu toata vara sa caut : la super-marketuri, spalatorii, restaurante, terase etc si n-am gasit deoarece mi s-a zis ca ei nu se risca ca au controale in fiecare luna. Daca ai relatii, te poti angaja prin relatii, daca nu, asteapta pana faci 18 ani. Daca n-ai crezanie, incearca, incercarea moarte n-are. Cine stie, poate ai noroc si gasesti. Bafta.

2 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Poti sa vinzi direct de pe net diferite produse si sa faci ceva banuti in functie de cat vinzi. Daca te intereseaza lasa-mi mesaj privat.

| HiImVanilla a răspuns:

Te angajează dacă ai sub 18 ani. Trebuie să ai 16 ani sau mai mult.
De exemplu eu vara trecută aveam 14 ani şi am lucrat la negru la o terasă, era pe timpul veri.
Poţi să te plimbi prin centru pe la cafenle, baruri, spălătorii, etc să întrebi.