| anonim_4396 a întrebat:

Te poti transfera,in cadrul firmei unde lucrezi, in alta tara? Tatal meu lucreaza la Delphi in Iasi, si doreste sa se transfere in Germania. Are dreptul sa ceara sa fie transferat? E realizabil sau nu prea?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai dreptul sa depui o cerere de transfer, dar conducerea firmei nu este obligata sa ti-o aprobe.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ar fi atat de simplu drumul Iasi Germania.

El poata se ceara transferul nu il opreste nimeni, insa pana la a se si indeplini e cale lunga mai ales daca nu detine vreo pozitie sus in conducere