| mihaicelsfant a întrebat:

am 16 ani, si as vrea sa iau imprumut 5 mil de la o banca.se poate? si ce banca

5 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nu se poate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nicio banca nu acorda credit daca nu esti major si nu ai un venit legal si stabil. Plus nu cred ca da nimeni credit de 500 lei

| OnuOnulică a răspuns:

Nu, nu se poate pentru că ești minor.

| CuriousStuff a răspuns:

Nu se poate in primul rand pentru ca esti minor si in al doilea rand pentru ca bancile fac credite doar dupa ce se asigura ca persoana respectiva poate sa plateasca creditul inapoi. Adica are un loc de munca stabil cu salariu decent sau are obiecte de pret, terenuri, case pe numele lui. Sunt si banci care dau 5 mil. De exemplu sunt o gramada de produse elecrocasnice si nu numai sub 500 de lei pentru care poti sa faci credit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti dau eu dar imi dai 800 inapoi laughing