| Aurelian_Ştefan_1995 a întrebat:

Am cont la BCR in lei si pot sa primesc euro, in cat timp ajung?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca iti trimite euro, prin cont bancar, va trebui sa-ti deschizi un cont in euro.
Daca iti trimite printr-o firma de transfer rapid, cum este Western Union sau MoneyGram, atunci nu ai nevoie de cont.
Banii ajung in cca 3 zile lucratoare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Euro nu vei primi, ci echivalentul lor in lei. Daca transferul se face din alta tara poate dura si 48 ore

| OnuOnulică a răspuns:

În cel mai scurt timp, cel mai probabil 2 zile.

| kiri11 a răspuns:

Trebuie sa-ti deschizi un cont in euro pentru transferuri in euro. Trebuie doar sa mergi la banca si sa le spui ca doresti acest cont, operatiunea nu ar trebui sa dureze mult.

| Aurelian_Ştefan_1995 explică:

Deci tot ii primesc nu? Dureaza mai mult de o zi, nu?