| cryyysss a întrebat:

ce placa video iti trebuie pentru jocul Medal Of Honor 2012?
si ce rami? mersi mult! dau funditawinking

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Daca nu stii, de ce comentezi? In momentul de fata, 4 GB sint arhisuficienti pentru orice joc. Am 8 pe desktop, 4 pe laptop, 2 pe desktopul vechi si stiu ce vorbesc. Cu 2 GB te descurci mai greu, dar inca merge, conteaza mai mult procesorul si placa video. GTX 590 e deja generatia anterioara, ia si mai citeste daca vrei sa te dai meserias.
@cryyysss: Depinde de restul sistemului si de rezolutie. Eu l-am jucat pe very high cu o placa mid-range din 2009 (HD 4770 cu 512MB GDDR5), insa la 1280X1024 si cu restul platformei din 2012 - i3 2120, 8 GB DDR3@1333Mhz, SSD, Windows 7 Ultimate 64 biti).

6 răspunsuri:
| Diaconu_Gabriel_1997 a răspuns:

Placa video:superforce
ram:2 Gb

| Mihai_Răileanu_1991 a răspuns:

Cerintele minime...CPU: 2.2 GHz dual core Intel or AMD CPU with 2.4 MB cache
RAM: 2GB of system memory
Graphics: DirectX 10 compatible card with 512 MB RAM or more. Nvidia 8-series or AMD Radeon 3000 series graphics cards.
Operating system: Windows Vista
DirectX compatible sound card
8 GB of hard drive space

| victor73 a răspuns:

Du-te pe saitul jocului trebuie sa-ti spuna cerintele pe care sa le indeplinesti si poate gasesti si ce placa video iti trebuie.

| Pitagora a răspuns:

Pentru jocuri e important si cati rami are calculatorul ca daca ai 2 gb ram nu e bun mai bun e 4 sau 8 e perfect iar pentru placa video eu as zice sa iti pui una mare sau medie. dupa mine ar fi misto o plac Gfoce Gtx 590 care e cea mai purenica placa video si are cam 3 gb de memorie

| cryyysss explică (pentru KodrutZ):

Scuze ca te intreb acum, vad ca te pricepi la pc-uri.
eu am un procesor Intel core i3 3220, Placa video Palit GeForce GTS 450 1GB DDR5 128 biti (directx 11)
windows 7, 64 biti
hardisk 1 terra (sata 1)
4 gb rami ddr3 (1333 mhz)
crezi ca mi-ar rula jocul la rez maxima?

| KodrutZ a răspuns (pentru cryyysss):

Rezolutia e una, detaliile sint alta. Daca ai monitorul pe la vreo 1280X1024 ca mine, ai putea avea sanse. In rest, e posibil sa nu mearga chiar fluent cu totul la maxim in fullHD, sa zicem, dar poti incerca. happy

| KodrutZ a răspuns (pentru Pitagora):

Daca nu stii, de ce comentezi? In momentul de fata, 4 GB sint arhisuficienti pentru orice joc. Am 8 pe desktop, 4 pe laptop, 2 pe desktopul vechi si stiu ce vorbesc. Cu 2 GB te descurci mai greu, dar inca merge, conteaza mai mult procesorul si placa video. GTX 590 e deja generatia anterioara, ia si mai citeste daca vrei sa te dai meserias.
@cryyysss: Depinde de restul sistemului si de rezolutie. Eu l-am jucat pe very high cu o placa mid-range din 2009 (HD 4770 cu 512MB GDDR5), insa la 1280X1024 si cu restul platformei din 2012 - i3 2120, 8 GB DDR3@1333Mhz, SSD, Windows 7 Ultimate 64 biti).