| crysty1067 a întrebat:

Buna TPU.Stiti cumva un job care sa fie direct de acasa(fara raspunsuri ridicole),dar sa fie ceva adevarat, nu ce mai vad ca trimit lumea.Dau funda

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde foarte mult de ce stii sa faci. De exemplu, daca stii bine o limba straina, iti poti gasi job ca traducator, nu trebuie sa pleci deloc de acasa. De asemenea, daca esti foarte bun la programare sau web-design, poti munci de acasa. Sunt experti-contabili care lucreaza de acasa, dar pentru asta trebuie sa promovezi examenul necesar. Poti castiga bani buni lucrand de acasa, cu conditia sa fii foarte bun la o munca care se preteaza. Tu ce stii sa faci, ce calificari ai?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce stii sa faci pentru job ul ala de acasa?

| R0R0 a răspuns:

Poti sa faci ceva pe calculator.Doar asta gasesc ca si job de acasa. Sa creezi ceva si sa il trimiti celui care are nevoie.

| EneCristian a răspuns:

Multe dintre ele sunt tepe, ce sa zic metode de fraieritm job de acasa ar fi directionarea site-ului crearea de content originalm poate editare video si a fotografiilorm multe sunt smecherii daca suna prea frumos sa fie adevarat atunci asa e.

| Pandhoraa a răspuns:

Poti lucra ca operator interviu asistat de calculator
https://www.mercury.ro/......ator-cati/
e un job cu contract d emunca, stabilesti inca de la inceput cate ore pe zi poti lucradaca ii contactezi primesti toate informatiile de care ai nevoie
poti incerca si completarea de sondaje online
https://www.exprim.ro/
in acest caz, in functie de numarul de sondaje completate primesti puncte care ulterior se transforma in vouchere cadou
sper sa-ti fie de folos chiar daca a trecut ceva timp de cand ai scris aici :)

| Andrei_Laurentiu_1987 a răspuns:

Acest tip de joburi a aparut la inceput in randul femeilor casnice sau a celor ce au nascut de curand ce erau nevoite sa petreaca majoritatea timpului avand grija de copil. Datorita multitudinii de avantaje, acum o multime de persoane din intreaga lume lucreaza de acasa, indiferent de sex, varsta sau studii. Domeniile de activitate sunt foarte variate, de la bloguri si pana la lucrul manual (confectionat timbre, felicitari, nasturi). Am sa incerc sa prezint cat mai multe tipuri de joburi de acest fel astfel incat sa va ajut sa va realizati o sursa de venit activ sau pasiv. Putem castiga si noi romanii fara sa fie nevoie sa ne vindem forta de munca in alte tari!

Pentru mai multe amanunte, verifica site-ul de alaturi :

http://www.mahar.ro/categorie/munca-la-domiciliu/

| Simo_Cristina_1998 a răspuns:

Ai vreo dovadă că acest site plătește? E pe bune?

| Floresti_Cluj_Lavanda_1988 a răspuns:

Buna!
eu m-am inscris pe siteul acesta
http://www.viespar.ro/? reff=eeb404da6615736d2ddf93fb909b85db

La inscriere primesti bonus 5 $, primesti taskuri, in general trebuie sa identifici anumite siteul de pe net, si pentru fiecare task executat primesc cativa banuti
Mie imi ia cam jumatate de ora sa fac tascurile zilnice si deja am reusit sa scot primii 50 $.
Poti sa incerci sa vezi daca genul asta de munca ti se potriveste si tie. Daca mai ai intrebari poti sa imi scrii :)