| OliverHeldens a întrebat:

Buna TPU.
Sunt clasa a 11-a la profil de Stiintele Naturii si vreau sa aplic la facultatea de medicina Carol Davila din Bucuresti.
In caz ca nu sunt admis,cr alte optiuni de facultati mai am?
Ma refer cele care se bazeaza pe biologie si fizica. Imi place so sa fac proiecte pe Pc,sa descopar diferite chestii din domeniul informaticii, lucrez cu telefoane etc.

Multumesc.

4 răspunsuri:
| DemBow a răspuns:

Facultatea de biologie, farmacie, chimie, politehnica, etc

| OliverHeldens explică:

Nea,nu farmacie, sunt paralel cu chimia laughing

| MadagasHardwell a răspuns (pentru OliverHeldens):

Pai la medicina nu iti trebuie chimie? laughing)

| OliverHeldens explică:

Nea,cica primul an faci chimie si dupa bagi bio si fizica in special...de aia ma bazez la admitere pe bio si fizica.
Oricum...eu caut alte obtiuni in cazul in care nu sunt admis.