| Gabriel2848 a întrebat:

Am 18 ani si as vrea niste metode prin care pot face bani pe internet cu ajutorul unui laptop...in trecut am mai facut bani cu PPD si PPI dar acum din cate vad nu prea se mai poate face bani cu aceste metode. Cel mai bun raspuns, funda!

5 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Optiuni:
1) vinzi laptopul
2) te apuci de facut site-uri web
3) devii programator
4) faci spam ca sa fii platit
5) cauta pe freelancer

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce stii sa faci pentru banii aia?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti trebuie si o camera hd/full hd, te faci vblogger bine. sa ai si ceva "captivant" de filmat, apoi editezi cateva montaje si vezi cum decurg lucrurile, sau editari video/imagine, viespar.ro cica ar fi ceva, chiar nu am idei foarte bune ce ai putea face pentru ca... nu prea se fac altceva decat cele mentionate. Sa faci jocuri sau scripturi sau nu stiu ceva util oamenilor pentru telefoane/tablete, dar iti trebuie si ceva "programare/it" si nu asa easy, medium spre bun.

| AdrianPanaintescu a răspuns:

Te voi ajuta eu..trimitem la adresa adrian. cert@gmail.com un mail prin care iti exprimi interesul..Acolo iti voi explica mai multe

| KERE a răspuns:

Din vlogging sau gaming. Ai nevoie doar de o cameră, câteva idei, un program de editat video şi un cont de youtube (asta pentru vloging).
Penteu gaming ai nevoie de un program cu care să filmezi (Fraps e destul de bun dar în versiune full), un PC pe care merg ceva jocuri şi iarăşi un canal de YT.
Dar cel mai impotrant este să ai oameni cărora să le placă ce faci.
Dacă te apuci de una dintre ele sau de amândouă atunci baftă.