| anonim_4396 a întrebat:

Care e treaba cu acele cursuri gratuite? Cică sunt răspândite in toata tara si aduc profit. Adica nu stiu cat e de adevărat, si rog stiutorii sa mă informeze. As cam fi interesata sa fac niste cursuri de barman-ospatar.

2 răspunsuri:
| n1n1o a răspuns:

Sal, fa cursul o sa te ajute in viitor. Eu am facut un curs de Operator PC timp de 2 luni intensiv.

| Musat_Nicoleta_1994 a răspuns:

Aceste "cursuri" sunt din bani europeni. De obicei se fac intr-o scoala din orasul respectiv,. Ca sa mergi la cursuri trebuie sa ai pe cineva care lucreaza acolo sau pe cineva care e deja inscris altfel nu o sa afli de curs. De exemplu: se fac la mine in oras niste cursuri pentru femeialtratate sau pentru romii. Profiturile, da sunt dar trebuie sa dai si putini bani inapoi (putini insemnand 18 mil din 60) pentru organizatori dar unii nu vor sa ia bani depinde. Eu ti-am zis cum sta treaba la mine in localitate nu stiu cum e la tine. Pupic