| Dydydodo a întrebat:

Care este salariul unui psiholog in Romania? Care mesrii sunt cel mai bine platite?

Răspuns Câştigător
| εяαℓυcαз a răspuns:

Salariul unui psiholog depinde si de orasul in care este amplasat cabinetul. Poate fii 1000 lei sau 2000 sau chiar 2400-2600 depinde. Daca esti psiholog de stat o sa ai intre 1000-2000 de lei maxim. Dar daca esti privat atunci depinde de tariful pentru o sedinta si de numarul de clienti.
Cele mai bine platit slujbe sunt : inginer,avocat,notar,director,manager,impresar, petrolist, profesionist it etc.
Si in domeniile :de gaz, industria muzicala, industria alimentara, mediu, it.

3 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Mizerabil, ca mai toate salariile. Depinde unde te angajezi, pe la multinationale (daca or avea nevoie de asa ceva aia) sunt salarii mai decente. Psihologii adevarati traiesc din onorarii si au propria afacere.

| EaEmma a răspuns:

Buna! Aici gasesti ce te intereseaza;
http://www.hipo.ro/......in-Romania

| Henryk17 a răspuns:

500 euro lunar