| bogdanul a întrebat:

Cat te costa sa iti faci propria emisiune? si este o afacere buna? pe antena ar fi bine?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca sa intri pe o asemnea piata trebuie sa fii un producator cunoscut sau sa ai un istoric serios in televiziune. Altfel ai nevoie fie de o idee foarte originala si probabil aia iti va fi cumparata daca prezinta vreun mic interes sau de o pila extrem de importanta mai ales la o televiziune precum antena.

1 răspuns:
| Kaℓi a răspuns:

Pentru televiziunile serioase conteaza in primul rand rating-ul. Chiar daca ai bani garla, nicio televiziune cu audiente mari nu o sa difuzeze o emisiune neprofesionista doar pentru ca cineva plateste. Si ca sa "iti faci propria emisiune" trebuie sa ai o idee, un format, o echipa, carisma si multe alte calitati, in afara de bani.
Ai asa ceva?
Si care ar fi tema emisiunii tale?