| Gass93sv a întrebat:

Ce credeti? Ar merge un laborator de patiserie, cu desfacere in magazinele din oras, adica daca as avea zece puncte de desfacere, ce credeti?

Răspuns Câştigător
| raresandrey a răspuns:

Suna interesant, dar 10 puncte deodata parca prea mult pentru inceput, piata ie saturata, spun eu, la ce vrei sa faci.Doamne ajuta, sa ai succes, vorba aia,, nu risti nu castigi,, dar eu spun nu te extinde dintrodata in euforia catorva succese, adica fii calculat si nu fa imprumuturi la banci doar ca ai vazut ca iti merge bine in prima faza.

6 răspunsuri:
| raresandrey a răspuns:

10 puncte? ohoa, mult, si cine crezi ca iti va accepta tie marfa tinand cont ca este perisabila, presupunand ca nu esti cunoscut, si marfa ta va expira, tinand cont ca iti face si distributie, cum a-r veni, faliment din start

Răspuns utilizator avertizat
| raresandrey a răspuns (pentru Gass93sv):

Bine,bine, primesti marfa inapoi dar ce faci cu ea, o reprocesezi, adica vrei sa o vinzi din nou 50 % expirata, nu mi se pare corect, cam suna a altceva si oricum a-r fi nu merge de multe ori, si de aici urmeaza spaga, mita, deci coruptia pleaca de jos, deci tavalugul format in decursul anilor a dus la situatia in care se afla tara noastra.

Răspuns utilizator avertizat
| raresandrey a răspuns (pentru Gass93sv):

Suna interesant, dar 10 puncte deodata parca prea mult pentru inceput, piata ie saturata, spun eu, la ce vrei sa faci.Doamne ajuta, sa ai succes, vorba aia,, nu risti nu castigi,, dar eu spun nu te extinde dintrodata in euforia catorva succese, adica fii calculat si nu fa imprumuturi la banci doar ca ai vazut ca iti merge bine in prima faza.

| robogdan a răspuns:

Eu nu stiu de un unde esti dar sa deschizi 10 puncte de lucru din prima e cam greu. In primul rand trebuie sa iti cauti oameni pe acest domeniu pentru ca nu toata lumea stie sa faca asta