| George_Iulian_1997 a întrebat:

Ce se intampla daca nu mai folosesc contul si imi baga comisioane lunar, sunt chemat in instanta cand se va strange o suma mai mare de bani? metionez ca am un cont curent la Banca CEC BANK la care am atasat si un card de debit, sunt taxat cu 5 lei pe luna iar acum mai am 0 lei in cont.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi si inchide contul si cardul Trebuie sa-ti dea un act ca l-au inchis. Daca-ti trebuie cont si card mergi la Banca Transilvania. Nu au comisioane.

| darrio2007 a răspuns:

Daca soldul este 0 ce bani sa-ti mai administreze, saracule? La ce sa-ti mai ia comision?

| suntserios a răspuns (pentru darrio2007):

Comisionul nu se ia proportional cu banii din cont, comisionul la majoritatea bancilor e pentru administrarea unui cont activ indiferent de suma, daca el are pe 0 atunci soldul va deveni negativ si cand va avea bani in cont ii vor fi retrasi... sau va fi obligat sa ii plateasca la inchiderea acestuia.

| darrio2007 a răspuns:

Ce-ti mai place shaorma!

| BlueR a răspuns:

Eu nu am folosit contul de ING vreo 12 luni(nu mai stiu sigur), avusem -12 lei sau ceva intr-o perioada apoi a devenit 0. In final m-am dus sa inchid contul, m-au intrebat doar de ce am ales sa-l inchid si atat. N-am avut de platit nimic sau ceva pe minus. Depinde de banca, mai bine intrebi la sursa nu din zvonuri. Spor.