| raulinho0805 a întrebat:

Cine si a inceput propria afacere cu cati bani a inceput si cu ce se ocupa? Pe o scara de la 1 la 10 ce randament aveti si la ce nivel sunteti din ce v ati propus?

1 răspuns:
| Teo_Robert_1997 a răspuns:

Salut, vin cu un ajutor pentru tine si anume... Din ce inteleg din post-ul tau ai vrea sa scoti ca ceva ore de munca 5 - 6 ore o suma de iesit prin oras ca sa nu mai ceri parintilor corect?

Am o afacere interesanta pentru tine.Eu ma numesc Robert si fac Oriflame de 5 ani de zile. Daca n-ai auzit de Oriflame iti spun acum in cateva cuvinte.

-Este o firma de produse cosmetice, ingrijire dar si pentru barbati ceasuri, parfumuri etc. de origine Suedeza care are la baza o afacere pentru cei ce vor un castig suplimentar sau de ce nu unul mai mare.
In aceasta afacere trebuie sa lasi o revista/catalogul pe care se uita mama, tata, sora, unchiul, matusa, colegele de clasa si comenzile vin pentru ca oamenii au nevoie de produse ele se mai si termina gen creme, fond de ten, farduri, parfumuri, etc.

-In functie de comanda pe care o faci (daca devi consultant) ai niste reduceri adica daca faci o comanda intre:

70 - 299 lei ai 23 % reducere (68.77 lei mai exact)
300 - 599 lei ai 30 % reducere (179.7 lei mai exact)
si de la 600 lei in sus ai 40% reducere (240 lei sau mai mult in functie de comanda)

Iar pentru asta nu dureaza mai mult de 2 ore deci automat iti eliberezi 3 - 4 ore pe care vroiai sa le muncesti.(Acest castig este pe 3 saptamani adica gandeste-te ca daca o iei asa in a treia luna primesti de 4 ori suma pe care ai facut-o nu de 3 cum ai face la un salariu.

-Avantajul acestei afaceri este ca tu decizi cat muncesti si esti propriul tau sef, nu investesti nimic iar banii vin.Plus ca primesti cadouri din partea firmei pentru loialitatea ta.

Daca ti se pare interesanta oferta mea te rog sa ma contactezi la:

Nr.Tel. 0766.233.962
SAU
FB: facebook.com/dobrerobert.teodor

Rog Seriozitate!