| anonim_4396 a întrebat:

Cu bac dar fara facultate poti sa ai locuri de munca cu salariu in jur de 20 de milioane?

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In domeniu de salubrizare se poate castiga foarte bine si nu necesita nici o diploma. Castigurile pot urca si peste 3000 lei!

| NevastuicAaA a răspuns:

Conteaza cat de muncitor si descurcaret esti. Nu o sa te plateasca nimeni doar pentru ca ai terminat facultatea sau cine stie ce liceu. Sunt multi tineri care nu au facultate sau bac si sunt platiti foarte bine, dar au excelat pe un anumit domeniu. Primesti bani pentru ceea ce faci, nu pentru diplome.

| anonim_4396 explică (pentru NevastuicAaA):

Eu de exemplu voi termina de la profilul economic

| NevastuicAaA a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te poti baza pe ceea ce faci la scoala. Iti sugerez sa-l urmaresti pe Levi Elekes pe youtube. Pentru mine omul asta este un exemplu.
https://www.youtube.com/watch?v=JSkHq03yTPI

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bineinteles ca poti... trebuie doar sa te pricepi la ceva

| Sofer a răspuns:

Electrician mi se pare ca se poate fara bac din ce stiu salariile erau 2000 lei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca esti foarte priceput intr-un domeniu, da. Gen, zugrav. Cunosc oameni care o duc bine din asta.
Cred ca si in constructii poti lucra si castiga bine, dar depinde de liceu.
Oricum, indiferent ce job vei avea, nu vei putea avansa prea mult fara o facultate.

| ALEXICAmarketing a răspuns:

Ce este ala bac sau facultate? happy Daca faci ceva bine poti castga ca un rege.Nu trebuie sa te angajezi.
Iti faci reclama pe internet cu pliante si incepe sa sune lumea.
E simplu.

| BossAlcool007 a răspuns:

Sex

| Cioco10 a răspuns:

Depinde de liceu.