| anonim_4396 a întrebat:

Cum ar putea un copil de 9 ani sa faca bani? Vrea sa-si cumpere o tableta, caci pe cea veche a stricat-o doar in cateva luni si evident nu mai primeste alta. In afara scoaterii la vanzare a jucariilor vechi... Astept pareri. Multumesc.

3 răspunsuri:
| CeVorbestiMa a răspuns:

Daca ii esti tutore/parinte, iti sugerez sa-l lasi sa se joace... daca de pe la varsta asta are parte de tehnologie...dar ma rog..nu-i treaba mea

| KodrutZ a răspuns (pentru CeVorbestiMa):

Nu e vorba de "are parte" ci cum o foloseste. Fiica-mea la 3 ani si 9 luni stie sa dea drumul calculatorului maica-si, sa intre pe YouTube, sa maximizeze un clip, sa inchida calculatorul. De tableta nu mai zic ca a pus mina pe ea si zapacise toate aplicatiile pe acolo de nici eu n-as fi putut sa fac asta. Ca nu mai pune mina pe ea acuma, asta e partea a doua. De obicei cind sintem acasa prefera sa coloram sau sa ne jucam ascunsa decit sa aiba parte de tehnologie...

| xNex a răspuns:

In viata nu totul se rezuma la "bani" sau tableta.De ce? Aceste bunuri materiale se vor strica intr-o zi cu sau fara voia nei persoane, in locul copilului dumneavoastra ar fi putut sa fie oricine si sa faca fix acelasi lucru. Ii vindeti jucariile vechi? Ai mei mi-au vandut jucariile vechi si ghici ce? Nu i-au ajutat c nimic happy am o masinta care inca mi-a ramas de mic copil, o am ca amintire indiferet de ce as face, tin la ea big grin chiar daca pentru a cea masinuta a trebuit sa fac tot ce imi spuneau parintii! Succes poate v.am convins intr-un anumit fel big grin