| biancaanamariat a întrebat:

Cum pot castiga bani pe internet? Stau degeaba e acasa si am nevoie si de un venit..cat de mic. dar ceva care e adevarat. funda

8 răspunsuri:
| felixdesign a răspuns:

Daca ai peste 18 ani, atunci uite aici ceva: http://www.ecumsa.ro/cariera/cum-sa-fac-cont-pe-livejasmin

| Doctorfishadi a răspuns (pentru felixdesign):

laughing))),poate vrea o metoda serioasa laughing, terminati glumele.

| William a răspuns:

Se pot castiga bani de pe net cu affiliate programs dar din nefericire pentru noi suntem in Romania iar e-bay nu face affiliate marketing cu romani, iar pentru amazon trebuie sa fii din S.U.A. Iti mai raman tepele, fraudele bancare si second life. Spor la treaba.

| IsabelaIssa a răspuns:

Poti sa vinzi diferite produse pe internet si sa iti faci banuti in functie de ce si cat vinzi. Depinde de tine cat de mult. Daca te intereseaza lasa-mi mesaj privat.

| Doctorfishadi a răspuns:

Da-mi un mesaj pe privat, iti dau eu o metoda, ca sa iti si explic cum se face, dar nu te gandii la mii de euro pe zi, dar macar este real si te plateste.

| SorinELoo7 a răspuns (pentru Doctorfishadi):

Si eu sunt in aceeasi situatie.

| JustMeAlexandra a răspuns:

Nu poti sa castigi bani de pe net.Singura metoda de a castiga bani, este sa te duci la munca.
Degeaba iti dau unii link-uri cu metode de a castiga bani, este vrajeala 100%.
Sau daca mai vrei bani, poti sa le ceri parintilor tai sau cuiva apropiat.

| Doctorfishadi a răspuns (pentru JustMeAlexandra):

Cum sa nu?
Avem si PC club,lumea evolueaza, nu numai la munca se fac bani, dar sumele sunt minime.
Eu fac PTC si freelance, asta din urma este foarte profitabil, dar tot minim castig pentru ca sunt la inceput.Am cautat de munca,am atestat de electrician,dar cand ajungi acolo te intreaba:
"OK,ai atestat, ai BAC, dar experienta?"
Si uite asa am avut nevoie de bani ca sa merg la facultate, am avut nevoie de o slujba, dar...nu s-a putut, si am devenit inrait al internetului.
Bani grei (mii de euro) faci cu adsense, dar trebuie sa ai un trafic enorm ca sa faci asta.