| anonim_4396 a întrebat:

cum pot trimite bani in uk

Răspuns Câştigător
| Vis curat a răspuns:

Destul de rapid, eficient prin comisionul mic perceput si printre cele mai sigure este MoneyGram.

7 răspunsuri:
| username_7558 a răspuns:

Ai MoneyGram şi WesternUnion, dar practică nişte comisioane foarte mari. Plus, nu sunt mereu sigure aceste servicii - ştiu cazuri când banii au fost scoşi de o persoană străină, pentru că avea datele de control ale tranzacţiei şi un casier prieten.

Cel mai bine este un transfer bancar, dacă e vorba de o sumă mare, sau poţi încerca www.paypal.com şi www.moneybookers.com pentru sume mici şi medii, sunt cele mai mari companii de profil din lume, şi cele mai sigure (tranzacţia este asigurată, şi în caz de ceva, primeşti toţi banii înapoi). Pentru astea îţi trebuie un card şi adresă permanentă.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Http://e-romania.co.uk/default.aspx
nu stiu cat de sigur e... n-am auzit nici de bine.si nici de rau

Western Union e mai sigur... dar are un comision destul de marisor

| JayLeno a răspuns:

MoneyGram cel mai ieftin comision si desigur PayPalhappy

| mirela03 a răspuns:

Consider ca Western Union este solutia optima avand in vedere rapiditatea, siguranta si valoarea comisionului. Totusi, pentru sume peste 1000 - 1500 euro echivalent, daca timpul nu te preseaza (adica se poate astepta max 5 zile) as apela la serviciile unei banci cu corespondenta directa in UK (comisioanele vor fi mai mici decat la WU pentru sume mari).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

bani catre UK : incearca sa compari si cu tarifele celor de la WesternUnion, este o firma foarte foarte sigura si banii ajung aproape instantaneu; altfel ar mai fi prin Posta dar e mai lung, mi se pare circa 10 zile dar trebuie verificat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bani spre UK: verifica tarifele celor de la Western Union, este o firma foarte-foarte sigura, este aproape instantanee trmiterea, poate cam scumpa;
mai ieftin si de durata (cam de 7-10 zile) prin Posta;
din cont in cont prin servicii bancare; la toate acestea sunt diferite sume maxime!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te urci in avion si te duci. Biletul dus-intors e mai ieftin (pate fi 49 euro)