| GCos a întrebat:

Cum se numesc acei oameni ( agenti sau distribuitori ) care iti aduc marfa la magazin? Si unde ii gasesc? Cum intru in contact cu ei.
De exemplu pentru (gume orbit... ) sau pentru sucuri... sau pentru orice altceva

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa te intalesti cu distribuitorii de la magazine, aia sunt angajati de firma care face aprovizionarea si nu au voie sa faca distributie nimanui altcuiva decat celor cu care firma lui are contract.

| Laura a răspuns (pentru Violleta2022):

De ce răspunzi în necunoştinţă de cauză?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Laura):

Raspunde te rog celui care a initiat intrebarea si nu te mai lega de useri si parerile lor.

| Laura a răspuns (pentru Violleta2022):

Cu ce am fost nerespectuoasă? Nu îmi trebuie invitaţie dacă văd că dezinformezi.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Laura):

Din pacate, tu esti cea neinformata!
Este ilegal sa contactezi direct un distribuitor de magazin ca sa faci afaceri ilegale, adica sa-i ceri si sa cumperi ilegal marfa direct de la el!
Afacerea corecta se face prin contactarea firmei care vinde produsul/produsele respective, facand comanda si ridicand marfa, sau platind transportul.

Raspunde te rog, celui care a initiat intrebarea si nu te mai lega de alti useri sau raspunsurile lor.

| Laura a răspuns (pentru Violleta2022):

1. Cine a zis ceva de ilegalitate? Tu ştii ce e un distribuitor, un intermediar? Nu am înţeles sintagma "distribuitor de magazin". Eşti pe lângă. Dacă eu, ca idee, mă ocup cu distribuţie de băuturi, fie că-s societate sau pfa, n-are voie băiatul să mă contacteze că a auzit de la vreo tanti Dorela de pe net că ar fi ilegal?
2. Referitor la "afacerea corectă": iarăşi cred că nu ţi-e clar cum funcţionează aprovizionarea unui magazin. Tocmai din cauză că e ineficient să te urci în Tico şi să te duci ba la un hypermarket să iei pileală, ba la altul să iei mâncare, există intermediari care fac treaba asta.
Cred că după mintea ta ai înţeles că are de gând să se ducă prin vreo parcare de Metro să-i dea şeful de raion eventual nişte salam pe sub mână.
La ultima parte nici nu îţi mai răspund, mă depăşeşte ignoranţa ta (ca să nu zic prostia - vezi că-s respectuoasă?).

| suntserios a răspuns (pentru Laura):

Stai linistita nu te pune cu frustrata aia de Gretta, crede ca stie tot si raspunde numai tampenii. O sa iti iei un ignore de toata frumusetea ca ai avut "nesimtirea" sa o corectezi.

| Salontanul a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu este ilegal nimic si de unde stii ca cel de mai sus n-are firma? Oricum distribuitorul nu poate da marfa fara factura si contract. Facturile se fac de la depozit sau de la dispecerat dupa o lista bine stabilita. Asa ca stai linistita! Nu se poate intampla nimic ilegal si oricum distribuitorul raspunde nu tu. Laura are dreptate.

| Salontanul a răspuns (pentru Violleta2022):

Incearca pe net sau la magazinele care primesc marfa din asta. Roaga-i sa-ti dea un numar de contact. Si da, sunt agenti distribuitori.

| Laura a răspuns (pentru suntserios):

Văd că îşi modifică şi răspunsurile să pară că aberez eu. laughing

11 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Ce vrei de fapt? Numere de contact? Că nu se înţelege. Ce aşteptări ai? Fii mai exact.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Gasesti firme de distributie si pe net... gen

http://www.coca-colahellenic.ro/Aboutus/Contactus/