| anonim_4396 a întrebat:

Dacă am dat o comandă și cred (nu-s sigură) că a ajuns astăzi când nu eram acasă să o ridic ce se va întâmpla cu ea?
Nu a sunat/trimis mesaj, dar am primit pe mail mesaj că trebuia să sosească astăzi între 09:00-17:00.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Curierul sau posta te anunta cand soseste coletul iar daca il primesti prin curier acesta iti lasa un bilet la domiciliu daca l-a adus si tu nu erai acasa sau iti da un telefon.
Aproape sigur inca nu a sosit.

2 răspunsuri:
| DamianTPU a răspuns:

?
Pur si simplu nu a ajuns comanda.
That's all.
Sa nu te gandesti ca a lasat-o la usa si a furat-o cineva. Nope. Trebuie sa primeasca banii intaihee hee
Well. Daca nu ai platit de pe net. Daca da, am o veste proasta pentru tine laughing

| BogdanMariaAndreea a răspuns:

Depinde de firma de curierat folosita. In generat toate firmele au obligatia sa vina de 3 ori la tine sa-ti livreze pachetul. Daca ai lasat un numar de telefon in comanda sigur te va contacta soferul inainte sa treaca pentru e evita un drum in plus. Daca nu te gaseste de 3 ori va trebui sa ridici coletul de la sediul firmei de curierat din orasul respectiv.