| bogabogdan a întrebat:

Daca am ramas fara locuinta ( stateam pana acum la mama mea) iar acum stau la o amica un timp iar eu detin o suma mare de bani, unde as putea sa merg, daca sunt minor si in chirie nu ma pot muta legal?

Răspuns Câştigător
| CulturismsiFitness a răspuns:

Poti sa te muti in chirie chiar daca esti minor. Totul se rezuma la proprietar daca e de acord sa faca contractul de inchiriere. Legal te poti muta in chirie.

5 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Buna,
Ai imcercat si optiunea de share?
Sa imparti cu cineva un apartament? Una sau mai milte persoane?

Nu mai specifica de bani. Ca nu este decat responsabilitatea ta sa ii protejezi.

| Peridava a răspuns:

De ce nu stai cu mama?
Fara acordul clar al parintilor nu poti sa inchiriezi nimic.
Nu intreb de unde ai tu minor, acea suma mare de bani. Protectia copilului ar putea sa te ajute.

| Peridava a răspuns:

Ti-am vazut pagina de fb. Postarile tale ma sperie. Ai mare nevoie de ajutor specializat!

| bogabogdan explică (pentru Peridava):

Multumesc pentru sfat.

| Hojda_Alexandra_1999 a răspuns:

In chirie, la un camin big grin