| SoNevable a întrebat:

Daca am un card de credit, nu conteaza de la ce banca, si sa zicem ca fac o achizitie online, iar apoi merg la banca sa vad ultima tranzactie? Cum va aparea acea tranzactie? Data si suma de bani sau numele site-ului, data si suma de bani?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Data și suma apar oricum. În plus, trebuie să apară numele firmei către care s-au virat banii (nu neapărat același cu saitu' unde ai cumpărat).
De pildă, dacă fac o rezervare la un hotel, pe cardul meu apare suma și numele hotelului, nu al sait-ului de rezervări. Ăsta își ia banii din contractele cu hotelierii.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti apare suma, data si societatea care a incasat banii. rar numele societatii coincide cu site ul