| Danrakitaki a întrebat:

Deci,am 15 ani impliniti si am nevoie de mai multi "bani de buzunar" dar momentan nu am nici o idee cum sa ii obtin.Astept cat mai multe sugestii.Precizez ca :
- nu vreau sa aud argumente de genul : nu ai nevoie de bani la 15 ani/cere de la parinti
-am o gramada de timp liber
Va multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Poti sa vinzi diferite produse online, sau sa investesti o suma modica si sa vinzi prietenilor, colegilor etc. Imi poti lasa mesaj in privat daca doresti mai multe detalii.

| Xpressurself a răspuns:

Nimeni nu duce lipsa de muncitori. Sunt peste tot disponibili. De copii de 15 ani au nevoie doar cei care vor sa fraiereasca pe cineva.
De ce nu vrei sa ceri de la parinti? aia nu-s bani? In general copii de 15 ani nu au nevoie de bani. Este varsta la care este importanta sa-ti dezvolti calitati ca si comunicarea, prietenia, memoria, inteligenta. de aceea mergi la scoala si rezolvi diferite probleme, faci compuneri si analize literare. Ca sa te pregatesti pentru viata.
Nu stiu cine ti-a bagat in cam magaria cu banii insa nici fetele de varsta ta nu se uita dupa bani. Cred ca esti singurul.
Probabil ca deja ai luat-o pe un drum gresit.
Nu ma astept sa intelegi insa sa stii ca va veni o zi cand te vei trezi si vei plange cu lacrimi mari si nimeni nu va fi langa tine sa te ajute.
Uita de bani si fa ce fac copii de varsta ta.
La 15 ani un baiat ar trebui sa aiba cei mai buni prieteni parintii si profesorii de la scoala.

| Danrakitaki explică (pentru Xpressurself):

Astept alt raspuns, nu ma intereseaza predicile.

| JusTLiVe a răspuns (pentru Xpressurself):

"Nu stiu cine ti-a bagat in cam magaria cu banii insa nici fetele de varsta ta nu se uita dupa bani." - vrei sa iti dau cel putin 20 de fete din orasul in care stau care fac sex pe bani si au varste intre 14 - 16 ani?