| Culiceanu_Liviu_1977 a întrebat:

Dragii mei ce sa facem sa fim bagati in seama de oamenii mai mari

Răspuns Câştigător
| Dante30 a răspuns:

Sa renunta-ti in a a dori sa fiti ca ei, sa incercati sa ii intelege-ti, sa numai ii judeca-ti imediat si sa va creati asteptari de la ei, sa ii ascultati cand au de spus ceva fiindca de obicei ca la orice om au si ei povestea lor de spus, si de cele mai multe ori povestile lor merita ascultate fiindca ai ce invata de la ei chit ca timpurile si generatile/societatea s-a schimbat si intr-o continua schimbare.
Sa fi calm cu ei si respectuos dar sa nu si-o ia in cap prea rau, Sa nu incerci sa te comporti ca ei, a avea personalitate, caracter, si gandirea proprie e normal a te comporta ca un anume adult sau ca mai multi e gresit negandu-ti ti-e insuti personalitatea proprie intr-o mica-mare masura, sa intelegi ca nu ii poti intelege fiindca au trecut prin anumite greutati, dificultati in viata prin care poate tu nu ai trecut iar daca vei trece nu vei avea poate aceeasi intensitate sentimentala si mentala a trairi respective incat sa ii poti intelege.
Peace I'm out.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa cresteti mari.Fizic.Si mai mai ales in gandire.

| anonim_4396 a răspuns (pentru darrio2007):

Nu stiu daca cel ce a pus intrebarea e deja matur si se refera la acei oameni "mari".

| Culiceanu_Liviu_1977 explică (pentru anonim_4396):

La acei oameni mari ma refer care se dau mari ca ajuta ca au luna de pe cer si ti o dau tie si cind ajungi la ei intr-adevar nu te alegi cu nimic si esti cel mai dezamagit om.Traim intr o lume a minciunii a urii si a triumfului care pe care.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Culiceanu_Liviu_1977):

Mi-am dat seama ca la acei oameni te referi. happy Eu unul ii ignor si cat ajutorul tot la oameni mic.Sa stii ca mai mult ajutor gasesti la amarati care iti dau putin din putinul lor si esti si tu multumit dar si ei ca au vazut multumire in ochii tai.Pur si simplu imi fac greata acei oamni mari.Desigur,ai dreptate ca traim intr-o lume a minciunii. Eu ignor, am mai sus astfel de oameni.Caut sa nu ajung la mila lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa va maturizati

| IonutBlogger a răspuns:

Arata-le respect si citeste articole pe internet ca sa te comporti ca ei, asta ii va face sa te bage in seama.

| darrio2007 a răspuns (pentru IonutBlogger):

Nu te poti comporta ca un adult daca nu ai trecut prin etapele vietii prin care a trecut el pana in acel moment.Maturizeaza-te!