| BILIONERA a întrebat:

Eu am 10 ani si vreau sa imi strang bani pentru ami cumpara o tableta imi doresc asa de mult...imi puteti spune si mie o metoda usoara de a strange bani? adica am ajutat-o la treaba pe mama si mi-a dat 3 lei si pana acum am tot trei lei ..adica va rog sa-mi dati nu stiu ceva usor adica eu masi angaja dar sunt prea mica. dau funda. daca cineva da un raspuns bun primeste funda si multumirile mele

Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Scumpa mea,toti ne dorim anumite lucruri,dar trebuie sa fim constienti, de puterea financiara pe care o avem la acel timp.
Eu mi-as dori, acum la pensie, sa ma duc macar trimestrial in concedii, dar totul depinde de banii de pensie.As putea sa-mi continui munca la firma, dar ma gandesc ca destul am muncit si acum a venit momentul sa ma si odihnesc.Asa ca ma multumesc cu ce pot face! Nu am vise de neatins si atunci totul este OK!
Asa si tu, la varsta ta, depinzi cu totul de finantele parintilor si putin de ale bunicilor, poate.Altele sunt poate prioritatile, asa ca, o tableta, poate este un sacrificiu prea mare pentru bugetul familiei tale.Trebuie sa fii constienta, chiar daca ai 10 ani,ca educatia,hrana si imbracamintea in limita bunului simt, sunt acum cele mai importante pentru tine, iar pentru parinti, of cate mai sunt primordiale!
Cu timpul, facand economii, cate 3 lei de la mama, 5 lei de la bunica, 10 lei de la urat, o sa strangi ceva banuti si poate o sa se gaseasca un moment prielnic, cand o sa ti se "completeze" suma.Dar gandeste-te si la parinti tai, ca poate fac destule efeorturi sa nu duci lipsa de la alte lucruri esentiale.Asa ca rabdare si iar rabdare!

3 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Primesti 20 de lei la fiecare set vandut:
http://issa-shop.shopmania.biz/cumpara/set-perle-naturale-4949544

| Berr_Teddy_1994 a răspuns:

In primul rand uitate ce tableta vrei, exista pe piata tablete bune si ieftine, dupa ce te-ai interesat si sti suma, strange in fiecare zi banii pe care ii primesti la scoala si sa nu-ti fie foame la scoala puneti pachet de acasa si spune-le parintilor tai ca iti doresti asta si ca strangi banii de scoala sa iti cumperi ce iti doresti, asa sunt sigur ca o sa-ti dea in unele zile si mai multi bani la scoala in functie de posibilitati sa-ti indeplinesti visul, mult succes!

| TaviOctavian a răspuns:

Pai, mai intai trebuie sa stiu cat de bine stau cu banii, prost sau bine? In caz ca stai prost, sansele sa poti strange minim 3 milioane sunt cam mici, numai daca o ajuti pe mama ta mereu si poate iti face o promovare. De obicei tatii dau mai multi bani, deci te poti atasa mai mult de tatal tau. Daca stai cat de cat bine cu banii, ii spui mamei ca vei invata bine la scoala, vei lua note mari, iar cand primesti o nota mare la scoala, sa iti dea 5-10 lei, iar cand o ajuti la treaba in casa etc sa iti dea cel putin 5 lei si sa inteleaga ca tu esti silitoare/silitor si intelegi ca trebuie sa inveti la scoala si ca iti doresti foarte mult o tableta pe care sa te poti juca sa iti omori plictiseala! Bafta!