| aXandra a întrebat:

Există posibilitatea de a face bani pe internet? Dacă da, cum?

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salutari
Posibilitatea exista, drept dovada oamenii care fac bani din asta. Un exemplu poate fi Kodrutz.
Mai departe, ramane sa vrei si sa poti.
Invata sa faci ceva, orice... sa scrii articole, webdesign, programare, cerere exista.
Bafta

9 răspunsuri:
| ImpotrivaSistemului a răspuns:

Salut, sunt mai multe metode prin care poţi face bani pe net, dă-mi add pe mess la banionline100 şi te ajut să o alegi pe cea mai bună.

| FatUglyVirgin a răspuns:

Te prostituezi. altfel n-ai cum tu.

| MozZatY a răspuns:

Salut, sigur ca da, poti fi freelancer. Citeste urmatorul articol.
http://dojoblog.ro/2013/02/06/cum-sa-incepi-ca-freelancer-pe-elance-com/

| KodrutZ a răspuns (pentru MozZatY):

Elance nu prea mai e nici ala ce a fost, dar in principiu cam aia e solutia - pe scurt, MUNCA.

| MozZatY a răspuns (pentru KodrutZ):

Exact, munca. De asta am auzit ca mai este bun:
https://www.freelancer.com
Mi-am facut si eu cont dar astept sa fac un curs :)

| KodrutZ a răspuns (pentru MozZatY):

Un curs de ce? Ce imbecil ti-a zis ca freelancer.com e cel mai bun? fl.com e un mare rahat invelit frumos in staniol. Ia si cauta "freelancer.com scam" in Google si o sa gasesti nspe motive pentru asta. Iti pot spune ca eu confirm asta din experienta personala, dar nu intru in povesti acuma.

| MozZatY a răspuns (pentru KodrutZ):

Atunci te cred pe cuvant, m-ai salvat de la niste bani pierduti aiurea laughing
PS, am zis ca e bun, nu cel mai bun...asta citisem despre el. happy

| KodrutZ a răspuns (pentru MozZatY):

A fost decent la un moment dat, dupa aia au inceput sa strice tot ce atingeau. Un exemplu scurt - aveam citiva afiliati la Scriptlance de la care incasam comisioane PE VIATA. Freelancer au preluat SL si au omorit programul de afiliere, astfel ca au ramas atit cu mine cit si cu afiliatii mei ca si clienti/freelanceri care sa le faca bani, insa eu nu mai incasam nimic. Si asta e nimic pe linga alte faze de rahat pe care le fac. Iti recomand Elance si oDesk, conturile free desigur. In alta ordine de idei, cel mai sanatos e sa iti gasesti cit mai repede cu putinta clienti pentru care sa lucrezi direct si sa nu mai dati comisioane aiurea la site-urile de genul asta. Bine, e nevoie de incredere pentru asta iar increderea vine cu timpul...

| ady3600 a răspuns:

Cred ca aici gasesti raspunsul http://bani-pentru-oricine.blogspot.ro/