| muntean000 a întrebat:

*FUNDA*

Buna TPU am un servar de minecraft si am primit o donatie de la un player prin paypal dar cum nici el nici eu nu am stiut despre cum se da bani prin paypal i-am zis sa selecteze cand ii sa trimita ca pentru "goods or services" acolo unde selectezi pentru ce trimiti bani desi n-am stiu ca bani ajung in contul de email (gmail) eu credeadm ca intra in contul paypal dar nu si intrebarile mele sunt pentru cei care stiu cum se face:
pe gmail unde vad si cum scot bani pe un card de credit sau sa ii bag in contul paypal? exista o anumita taxa pentru asta si daca da cat ar fi? exita o anumita limita minima de scoaterea(adica cum ar fi ca nu pot scoate mai putin de suma...)? daca scot bani sa ii pun pe contul paypal cat timp va lua pana ajung in cont dar pe cardul de credit?

Răspuns Câştigător
| Radu284 a răspuns:

Pay.pal57@yahoo.com e adresa de mail de la Pay Pal, nu?
"was arrived" e engleza pura si foarte corect gramatical, nu?

4 răspunsuri:
| DolganiucDaniel a răspuns:

Trebuie sa iti creiezi cont de paypal pe paypal.com si apoi el tii poate trimite cu ajutorul email-ului cu care te-ai inregistrat

| muntean000 explică (pentru DolganiucDaniel):

Pe paypal am cont si pe gmail am primit un mesaj de la paypal prin care zice ca am primit bani (desi pe paypal momentan nu am adaugat nici un card/cont de banca (n-am adaugat ca credeam ca pana cand o sa expire timpul de la host ceva player o sa doneze ca sa platesc si luna urmatoare)desi in contul paypal momentan nu am nici un ban euro sau dolar si pe paypal la history nu imi arata ca am primit ceva, uite aicia mesajul poate o sa te ajute: http://uppix.com/f-jbigvvi_yvi5302267f001577e9.jpg

| Radu284 a răspuns (pentru muntean000):

Tu iti bati joc de noi? Ala e mesaj de la PayPal? WTF...

A, da, am un pod de vanzare, e peste Dunare, vreau numai 20 milioane pe el, dar el face cateva miliarde. Nu vrei sa-l cumperi?

| muntean000 explică (pentru Radu284):

Ce vreai sa zici cu asta? adica mesajul nu a fost trimis de la paypal?

| Radu284 a răspuns (pentru muntean000):

Pay.pal57@yahoo.com e adresa de mail de la Pay Pal, nu?
"was arrived" e engleza pura si foarte corect gramatical, nu?