| dmmf a întrebat:

FUNDIȚĂ!
Bună! Am o prietenă de 16 ani care nu știe cum să câștige ceva bani de buzunar. Sugestii?
Răspunsurile răutăcioase nu vor fi luate în seamă.

7 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Poate sa faca bani din vanzarea a diferite produse pe internet sau la colege, prietene daca nu are timp sa stea mult pe net. Lasa mesaj privat daca te intereseaza.

| OnuOnulică a răspuns:

Daca are timp liber si o camera buna atuci sa se apuce de videoblog happy sa investeasca intr-o promovare ( nu costa mult in jur de 2 milioane ) si o sa isi scoata bani in cateva luni.

| Jipa95 a răspuns:

Sa se angajeze si ea intr-un magazin alimentar, bar, chelnerita. Ar putea face bani destul de frumosi! happy

| dmmf explică (pentru Jipa95):

Problema e că stă la internat și are și destul de mult de învățat. Ceva ce ar putea să facă în internat...ai vreo idee?

| Jipa95 a răspuns (pentru dmmf):

Internatul respectiv probabil are deja angajati, si nu vad ce ar putea sa faca intr-un internat.

| dmmf explică (pentru Jipa95):

Ceva chestii hand-made in timpul liber sa vanda sau asa ceva doar ca nu are idei ce exact...nu ii trebuie neaparat un loc stabil de munca ci doaer un loc de unde sa faca ceva bani de buzunar chiar daca nu-s multi

| Green66 a răspuns:

Vin alegerile, așa că poate împărți pliante.