| sokeging a întrebat:

HEI,PENTRU MINE SCRISUL E efectiv pasiunea,vita si fericirea mea,insa din pacate costurile pentru auto-publicare sunt foarte mari si as avea nevoie de un agent literara care sa ma ajute sa ma fac cunoscut in randul cititorilor,insa in Romania nu am auzit de nicunul,si de asta as opta sa-mi intorc privirea spre orizontul de afara,Asia,Uk, America m-ar interesa insa.nu am habar de unde sa incep. Sfaturi va rog, dar sa fie fara investitii.

4 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Incepe cu abecedarul si cand vei scrie un mesaj de doua randuri corect poate vei reusi si cu o pagina a4, persevereaza si cine stie, peste cativa zeci de ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce anume scrii? happy
Roman, fanfiction, fiction, autoanaliza psihologica?

| EneCristian a răspuns:

Sti cat ii uresc paia care comenteaza de gramatica. Omule au ei un fix ca daca te corecteaza automat eu sunt mai inteligenti( o fac fiindca sunt romani clasici mai mult rai decat buni) oricum asa ceva mai greu cartea clasica e pe moarte totul e online deci iti recomand sa incerci in mediul online sau la o tipografie si sa incerci sa le vinzi asa ( macar pe online afli si tu ce se cauta ce e mai bun mai interesant).

| danut a răspuns (pentru EneCristian):

Clasic cuvantul "paia", bun de dictionar. P.S. Nu e vorba de gramatica ci intelesul cuvintelor, ce sa inteleg eu din PAIA? Intr-adevar ai avut un raspuns "la subiect".