| Yoe a întrebat:

Hei TPU, am 16 ani, sunt baiat si ma gandeam sa incerc sa devin reprezentant oriflame. Am o serie de intrebari la care dau funda daca raspundeti:
1) cate ore pe saptamana ar trebui sa lucrez pentru a beneficia de comision?
2)care este vanzarea minima pe care trebuie sa o fac pe luna?
3) daca cineva comanda un produs si eu il comand, dupa ce soseste produsul iar persoana se razgandeste, ce mi se intampla?
4) imi recomandati sa incerc?
5) daca inca sunt in liceu, 'job'-ul imi va ocupa prea mult din timp si nu voi mai avea suficient timp de invatat?
6) care erau comisioamele ce imi revin din vanzari?
7) comisionul se plateste bani 'gheata adica cash' sau primesc doar reduceri la produsele lor? Adica practic primesc bani cu care sa fac ce vreau eu?
8) cum se avanseaza in grad? Si cate grade sunt? Cu cat esti platit in functie de grad?
9) imi recomandati sa incerc in vara sau e ok si in timpul scolii?
10) dupa cat timp esti avansat in grad?
11) ce studii trebuie sa ai pentru a deveni angajat?

Răspuns Câştigător
| MaximSpeed a răspuns:

Am fost si eu reprezentant, crede-ma ca nu merita sa te rogi de altii sa iti dea banii pe profuse.

1 răspuns:
| lindemona a răspuns:

Buna,

Sunt Gerlinde si sunt consultant Oriflame din 2011. Daca doresti sa te inscrii la Oriflame, te astept cu mare drag in echipa mea. Ma poti contacta pe:
- pagina https://www.facebook.com/lindemonablog
- facebook https://www.facebook.com/iuhasz.gerlinde
- email iuhasz.gerlinde@gmail.com
- telefon 0721752292
Iti pot raspunde la toate intrebarile. De asemenea, cei din echipa mea beneficiaza de ajutor permanent, indiferent de grad sau activitate.

Pe scurt, avantajele consultantilor sunt:
- discount de 23%, 30% sau 40% in functie de valarea comenzii
- program de bun venit (pentru cei care sunt noi inscrisi)
- programe de loialitate
- programe de sponsori
- oferte extra-catalog
- oferte speciale pentru consultanti
+ multe altele.
Produsele sunt pentru toate tipurile de persoane, de la elevi la persoane peste 55 de ani. Au calitate foarte buna, atat produsele cosmetice, cat si cele de ingrijire zilnica sau accesorii.

Daca vrei sa devii consultant Oriflame, sa castigi bani si sa arati bine, te astept in echipa mea;)