| Hetea_Andreea_1995 a întrebat:

Am o intrebare, se poate sa primesti bani in mod anonim? Si prin asta ma refer, am descoperit o metoda prin care sa castig bani online, virtual, bani care intra pe un cont, care vreau eu. Metoda nu e ilegala sau ceva, doar ca nu vreau ca oamenii aia sa stie identitatea mea reala, cum se intampla cand le dau contul meu real, nume prenume etc. Se poate sa primesc bani pur si simplu pe o adresa care sa nu arate identitatea mea, ci pur si simplu sa existe, discret? Vreau raspunsuri de la cineva care stie, nu care isi da cu presupusul, sunt bani in joc. Multumesc! happy

2 răspunsuri:
| ImAnonymous a răspuns:

Nu se poate, nici o banca nu face transferuri "fantoma", au nevoie de un destinatar si de un expeditor.

| tikylau a răspuns:

Iti faci un cont de paypal (banca online) nu iti dai datele personale reale. Gasesti un prieten care are cont de paypal sincronizat cu cardul lui, ii trimiti banii pe contul lui, el ii scoate si ti da in mana si punct. Nu iti stie nimeni identitatea