| Comi_Twety_1978 a întrebat:

Hei TPU as dori sa-mi deschid un cont bancar si vreau sa stiu cate ceva
-Pot sa-l deschid de la ori ce varsta?
-Trebuie sa platesc ceva pentru el sau o sa imi traga ceva din bani din cont?

2 răspunsuri:
| j1NNNx a răspuns:

De la 18+ am auzit ca poti. Si trebuie sa platesti foarte foarte putin! happy

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Sunt banci care-ti oefra posibilitatea de a deschide cont curent si de la 16 ani. Iti trebuie doar buletinul. Exista un comision de administrare, dar nu e semnificativ. Practic e maruntish.