| DiidiiDuuda a întrebat:

Heii TPU. Am nevoie de ajutor, sper sa ma puteti ajuta. Deci, vreau sa pun un anunt pe mercador sau tocmai.ro si nu stiu cum procedez, de pus anuntul stiu dar nu stiu dupa aia ce trebuie sa fac, adica daca vreau sa trimit prin posta si transportul este 10 lei, eu trimit iar banii mii aduce postasul? Sau cum merge treaba, ca nu prea inteleg. Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| marin81 a răspuns:

Tu trimiti coletul Ramburs, adica cel la care ajunge coletul, nu il poate lua de la posta sau curier, decat dupa ce plateste/ Dupa care posta respectiv curierul iti aduce banii ceruti pentru colet, transportul de obicei il plateste cumparatorul

| Gandu a răspuns:

Salut.Ma tu daca vrei sa trimiti produsul tau prin posra sau prin curier.prin posta trebuie sa duci coletul si sa il platesti dupa 3 zile bani pe produs iti vin si trebuie sa te duci tot la posta sa iti ei bani nu vn nimeni sa ti aduca.Asa daca vrei prin curier iti vine in 24 ore da platesti msi mult

| DiidiiDuuda explică (pentru Gandu):

Eu trebuie sa platesc transportul?

| DiidiiDuuda explică (pentru DiidiiDuuda):

Ca eu stiam ca de exemplu cand imi cumpar ceva de pe net platesc eu adica mie imi vine produsul si eu trebuie sa platesc, nu e asa si cu ceilalti? adica daca trimit eu, sa plateasca cel care primeste?