| TheMiningSheep a întrebat:

big grin
Sunt TheMiningSheep de la SunWaveApps (Android Developer)
Ma poate ajuta cineva cu o idee de joc 3D simplu si scurt.
Vreau ceva ce sa nu dureze mult pana la publicare.
O sa il fac in Unity.Jocul o sa coste 6 Ron pe Google Play.
Cel cu ideea cea mai buna primeste funda bine inteles, si...Jocul gratuit pe Android si pe PC chiar daca nu o sa il lansez pe PC.

4 răspunsuri:
| djphilosoph a răspuns:

Nu poti sa faci un joc pe android fara o poveste (si de succes). Ai auzit de Com2Us? Developerii? Descarca Inotia 3. Are o poveste superba pentru un joc, chiar si cu grafica aia.
Vorbim pe mess: gabipopa00. O sa-ti dau mai multe indicatii.

| djphilosoph a răspuns:

Si am sa-ti spun zi un secret despre cum sa ai intre 3.5 si 5 stele pe play de la prima aplicatie.

| djphilosoph a răspuns:

Si daca vrei iti fac si un site la SunWaveApps. Adica unul ca creativemarketplace.tk doar ca special pentru sunwave.

| TheMiningSheep explică (pentru djphilosoph):

laughing) Avem website
Si nu e prima aplicatie, aveam nevoie doar de o idee de joc scurt, ceva fara poveste, ceva gen flappy bird, doar ca 3D, si exista deja flappy 3d... Si domeniile tk sunt gratis... stiu asta, dar eu am.net big grin Si pot face si.com, stau bine cu banii, doar ca am nevoie de idei si nu am prea mult timp