Întrebare recomandată | MihaelaCioplea a întrebat:

La ce banca mai merita sa faci credit ca sa-ti cumperi o casa?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Atat timp cat ai contract nedeterminat si ai baza te poti baga la orice banca vrei, dobanzile sant mari dai inapoi dublu decat suma care o vei primi dar cu programul prima casa va fi o dobanda putin mai mica. BCR mi-a placut ca banca as face cu ei credit dar am cont la BT unde are firma parteneriat si o sa apelez la ei. Daca nu ai contract nedeterminat nu merita sa incerci deoarece ti se va refuza solicitarea de credit

| CristiDinBucuresti a răspuns:

La niciuna, atit timp cit nu stiii ce i ti rezervă ziua de mîine, daca mîine nu m ai ai serviciu, (asta in cazul in care ai servici)de unde plătesti rate? Crezi ca i ti vor da părintii tai bani de datorii? Pe criza asta eu nu prea cred, dar cine stie poate ca ai părinti bogătasi.

| MihaelaCioplea explică (pentru CristiDinBucuresti):

Si atunci unde sa stai? In continuare cu parintii?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru MihaelaCioplea):

Bucura te ca ai părinti si stai cu ei, dar decit sa ai datorii la bănci m ai bine stai la părinti, ca einu te vor da afară din casa, dar banca daca nu plătesti te scoate afara din casă.

| Vi003 a răspuns:

Nici macar de la aia din parc deoarece s-ar putea sa ai surprize. In orice caz, indiferent la ce banca apelezi, sa citesti cu mare, mare, atentie conditiile contractului ca sa stii la ce sa te astepti.

Bafta!

| eXtremeAdy a răspuns:

Nu ti-as recomanda, mai bine iti cauti un job bine platit si incet, incet pui bani deoparte si iti iei sau iti faci casa

| madalinalove3226 a răspuns:

La BCR.

| AlexandraBiancaChitimia a răspuns:

BCR ar fi o idee buna. Dar sa nu faci creditul la bancpost.

| Andrei123233 a răspuns:

Nu stiu laughing)

| ssmagicvectior a răspuns:

Mariam33 raspunsul meu este.La victoria bank merita

| madalinlin a răspuns:

La banca transilvania