| anonim_4396 a întrebat:

M-a pus compania la care lucrez să-mi deschid cont la 3 bănci,printre care:,BRD, ING, Transilvania. Care din cele 3 credeţi că-i mai bună pentru virat salariul? Îmi puteţi da şi ce comisioane ( % ) au fiecare cu exactitate?

Muţumesc. fundă

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru cont de salariu e irelevanta dobanda... sunt relevante comisioanele si cele mai mici sunt la ing ci bt. BRD are cele mai mari comisioane... singurul avantaj e ca are bancomate peste tot

| K0sti a răspuns:

Toate bancile au pagina de net cu tarifele! Go Planet!

| Țoglă a răspuns:

Nu prea ştiu să caut pe website comisioanele şi de aia întreb de un link sau un răspuns exact...

| Clujean25 a răspuns:

În ceea ce privește costurile, BT e cea mai bună alegere, dar dacă vrei servicii de calitate, alegi ING. Dobânzile le găsești pe site-urile băncilor.