| AssassinuGamer a întrebat:

Ma lamureste pe mine cineva ce e plata prin paypal? De unde pot sa pun bani si cum pot sa-i dau cuiva banii si sa platesc pe un site cu paypal? Imi trebuie card?

Răspuns Câştigător
| RareşTPUro a răspuns:

In momentul in care introduci datele cardului de credit in contul tau, isi ia automat cand alegi sa faci o tranzactie cu PayPal

Da, ai nevoie de card de credit pentru a face tranzactii pe internet.

Cum poti sa-i dai cuiva bani prin PayPal?
- Daca ai cont de PayPal, ai o sectiune "Send Money". Apesi pe el si iti va aparea "To(Email). Ii scrii acolo emailul persoanei respective (trebuie sa aiba si el cont de paypal fiindca ii vei trimite banii prin emailul cu care s-a inregistrat si acea persoana), alegi cati bani doresti sa ii trimiti (in euro, cel principal, nu are RON), bifezi ca trimiti familiei sau unui prieten sau pentru angajatii tai si dai "Continue".

Cum se face plata prin PayPal?
- Dupa ce ti-ai facut contul si ai introduse in cont datele cardului tau si alegi metoda de plata prin paypal pe site-ul unde vrei sa faci tranzactia, site-ul respectiv iti va cere sa introduci emailul si parola contului de paypal si accesezi sa faci tranzactia. Asta este tot.