| PaulMPIC a întrebat:

intrebarea mea este platesc impozit pentru 2 tranctoare,un plug, 2 remorci, 1 combina,un disc,o balotiera, o greblatoare. 2 semanatoari si o cositoare

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Impozit se plateste doar pentru mijloacele de transport, in cazul tau pentru tractoare.
Pentru celalate utilaje agricole nu se plateste impozit pe utilaj dar va trebui sa platesti impozit pe venit, daca lucrezi cu ele pentru altii si obtii venituri.

3 răspunsuri:
| marin81 a răspuns:

Din cate stiu eu nu se plateste impozit pe mijloace de productie, acuma nu stiu daca s-a schimbat legea intre timp, cel mai bine ar fi sa intrebi la primaria de care apartii

| Correct a răspuns:

Stiu sigur ca se plateste impozit pentru tractoare, din cate stiu o suma destul de mare.
Celelalte utilaje nu stiu.

| MiticaDumi a răspuns:

Salut si eu am mai multe utilaje (invadata de combina) si plătesc impozit doar pe tractor