| Florindinu a întrebat:

A plecat cineva la munca in Germania cu firma Jobster din Arad? As vrea sa stiu cat de serioasa e aceasta firma.Multumesc

8 răspunsuri:
| Nonameagain a răspuns:

"Mihai 2018-07-05 19:04:17
Sunt Mihai din r. Moldova tot victimă a firmei Jobster S.R.L din Arad str. Viorelelor 3 la care mi-s-a propus de lucru la Germania in orasul Nurenberg la fabrica de dulciuri. Am platit pentru 2 persoane cate 700 lei in luna martie, mi-s-a spus si data plecarii dar pana in prezent nici o chemare. Cum am putea ca sa ne intoarcem banii." Comentariu aici: http://incont.stirileprotv.ro/......atate.html

| Florindinu explică (pentru Nonameagain):

Ai vorbit cu ei? Ce ti au spus? De recuperat banii nu cred ca mai sunt sanse pt.ca in contractul de mediere scrie ceva de genul ca nu mai poti cere banii inapoi

| Nonameagain a răspuns (pentru Florindinu):

Eu ti-am dat un link. Nu, nu ma pacalesc cu asa ceva. Oricui recomand AJFOM chiar daca trebuie (in functie de meserie) sa astepti putin. E legal si sigur.
Daca in contract scrie ca nu poti primi banii, nu ii primesti. Poate doar cu reclamatie la politie. Si daca sunt mai multi, sunt sanse.

| Francezul_Ionut_1993 a răspuns (pentru Nonameagain):

Du-te la itm si dai in judecata

| Buzi213 a răspuns:

E teapa totala. Stirea de pe PRO TV o confirma: http://incont.stirileprotv.ro/......atate.html

| Buzi213 a răspuns:

Si toate firmele din Arad ce promit locuri de munca sunt teapa. Promit locuri de munca fictive.

| GoronVio a răspuns:

Salut, Goron Viorel ma numesc.
Am plecat cu firma Jobster in 25.10. 2018 la o firma de constructii din Bochum, nu am avut probleme pana acum, a durat aproximativ o saptamana si ceva sa plec si eu, recomand.

| Peter_Karol_Szalay_1989 a răspuns:

Teapa te duce si platesti de 2 ori transportul si te lasa pe stradă