| stefan573 a întrebat:

Acum ceva timp mi-am activat o optiune de vreme la 80135 si nu poot sa o scot si cand vin acele mesaje cu vremea imi ia credit. Stie cineva cum pot sa dezactivez optiunea? Primesc in fiecare dimineata la ora 8:05 cu vremea in constanta si este foarte stresant. Multumesc

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ai facut acea optiune la serviciu asa o si desfaci.Mergi la *100diez si intri la servicii, puk si timp liber(tasta8) apoi timp liber (tasta 2)apoi info servicii (tasta 2) si in fine meteo (tasta 2).De acolo te descurci apasand diferite taste pentru a dezactiva seerviciu de meteo.Eu nu am continuat pe tel meu sa nu cumva sa-l activez. Daca nu am specificat bine tastele de raspuns, poti cauta la servicii, puk si timp liber, ramura timp liber sa dezactivezi serviciul in functie de taste iti da ca raspuns.

| GabrielaIoana a răspuns:

Intra la *100# apoi la Contul meu iar apoi la Optiuni active. Nu ai precizat pe ce retea esti eu ti-am raspuns pentru Vodafone.

| stefan573 explică (pentru GabrielaIoana):

Acolo imi apare doar roaming; passport date si oferta 5 ( oferta pe care o folosesc pentru minute )

| GabrielaIoana a răspuns (pentru stefan573):

Pe ce retea esti? Si cum se numeste optiunea de vreme?

| GabrielaIoana a răspuns (pentru stefan573):

Uite am gasit aici https://forum.vodafone.ro/t5/Altele/va-rog-ajutati-ma/td-p/29471 ca merge daca trimiti sms la 600 cu textul STOPV. Ai incercat?

| alexutzu1981 a răspuns:

Trimite un mesaj la acel numar 80135 in care scrii stopv Ar trebui sa mearga. Pe google am gasit aceasta solutie.